PÉČE O ZELEŇ


K řemeslu košíkářství jsem připojil ještě službu Péče o zeleň. Pod tímto pojmem Vám nabízím služby jako je stříhání ovocných stromů a kácení stromů.  

Stříhání stromů

Stříhání stromů aby se provedlo profesionálně, není úplně jednoduché a má to svá pravidla. Většinou se mi ale stává že jezdím stříhat stromy které jsou střihem dosti poničené a pak trvá několik let než se dostanou do dobré kondice. Ceny se určují přímo na místě, po té co se na stromy podívám a nacením. V dalším roce je pak cena většinou nižsí protože stříhám po sobě a strom už je mnou stříhán.

Úprava přerostlých a přestárlých stromů

Na zahradách se často setkám i se stromy které celá léta nikdo neudržoval,proto to jsou většinou stromy přerostlé. Mluvím teď např. o velkých třešních,ořešácích a vysokých jabloních.I tyto stromy jsem schopný vám na přání zkrátit a prořezat ale vždy se snažím zohlednit na prvním místě zdraví  stromu a jeho další růst.

Kácení stromů.

Sám jsem zatím schopen porazit stromy méně nebezpečné. Tzn. stromy které bezprostředně nikoho a nic neohrožují, nejsou nahnuté například nad stavení a podobně. Nebezpečné (rizikové) kácení, provádím s kamarádem, který má již letité zkušenosti a já se od něj zatím učím.

Živé ploty

Další službu kterou čím dál častěji lidé využívají je stříhání nebo zakracování živých plotů.

Stříhání podle ročního období

Je spousta teorií kdy stříhat jaké stromy.Já jdu cestou nejbezpečnější ke stromům.

-JARO: Konec února až konec května. Když nehrozí další mrazy můžeme začít stříhat. V této době odstraňuji hlavně slabší větve do 4 cm tloušťky. Peckoviny jako je broskvoň a meruňka stříhám až v květu. Jarní střih živých plotů!!!

-LÉTO:Konec května až polovina září. V této době přistupuji k razantnějším zásahům(větve nad 4cm) Strom mnohem snadněji hojí rány. Pro příklad uvádím když někdo chce zkrátit strom například o třetinu.Většinou to bývají ořechy a třešně.Kolem září 2.vlna stříhání živých plotů!!!

PODZIM:Polovina září až prosinec.V této době pouze dodělávám nezbytné úpravy a dokončení zakázek. Stromy se připravují na zimu a míza se zatahuje do kořenů.Léčení ran by neproběhlo úspěšně.

ZIMA:Leden-konec února.Tento čas je vhodný na úplné odstranění celého stromu. Dále se odstraňují zlámané větve pod tíhou sněhu.Kácení stromů v lese.Nezapomeňte,že nejkvalitnější dřevo na stavbu například pergol a jiných je právě dřevo pokácené v zimních měsících.

Webové stránky vytvořil Martin Voplakal